Kendilerini Çeşme yarımadasının Urla ilçesinde yetişen dünya standartlarındaki şaraplık üzümü, yüksek kalitede şaraba dönüştürme idealine adamış bir çiftin butik şarap üretimi. Fransızların şato şarapçılığı diye de adlandırdığı tarzda çalışan Urlice ekibinin çabalarının büyük kısmı bağlar ve bağcılık üzerinde yoğunlaşmakta.Üzüm,  Urla‘da ki asırlık bağcılık geleneğine ve toprağa saygı ile bağlı olan bu ikili tarafından dikkat ile yetiştirilmekte. Bağcılık ve toprağın işlenmesi konusunda atılan her adım titizlikle düşünülürken, yaşadıkları ortam ve ekosisteme olan saygı ve sorumlulukları doğrultusunda, bağlar kesinlikle tüm kimyasal uygulamalardan uzak tutulmakta. Üzümlerin tüm gelişme evreleri yakından takip edilmekte, gerekli kontrol ve müdahaleler ile ürün miktarı kontrol altına alınmakta.


Tüm bu hassasiyet sonuçta, yüksek kalitede ürün elde edilmesine olanak sağlamakta.  Bu da Urlice şaraplarına güçlü bir karakter vermekte. Yoğun gövdeleri ile fark yaratan Urlice kırmızıları, kuru maddeleri ve dolayısı ile içerdikleri polifenoller (sağlığa yararlı maddeler) açısından da zenginlikleri ile dikkat çekmekte.


Zeytinlikler arasındaki bağ, tadım evi ve yeraltı kavı haftanın her günü, satış ve ziyaret için 11.00 ile 18.00 arası açıktır. Ziyaretlerinizden önce telefon ile rezervasyon yapılması önerilir.

URLİCE BAĞCILIK ve ŞARAPÇILIK     İçmeler Mah, 1168 Sokak, No 7, URLA - İZMİR     Tel/Fax:0 232 754 68 59

ŞARAPLARIMIZ    HAKKIMIZDA     HABERLER   YORUMLARINIZ   ULAŞIM/İLETİŞİM        GALERİ